De vragen over het betrekken van de samenleving zijn verdeeld over de volgende onderwerpen:

Afspraken met COA

Hoe worden de afspraken met COA geëvalueerd?

De gemeente en COA hebben afgesproken dat elk jaar een evaluatiemoment plaats vindt. Zij overleggen één keer per jaar met elkaar of de afspraken in de bestuursovereenkomst goed nageleefd worden en of deze eventueel aangepast moeten worden.

Daarnaast wordt de leefbaarheid de eerste twee jaar gemonitord door een externe partij. Daarna wordt gekeken of de leefbaarheid ook op een andere manier gemonitord kan worden. De uitkomsten van dit onderzoek worden gedeeld met de gemeenteraad en omwonenden en  meegenomen in het jaarlijkse  evaluatiemoment tussen COA en de gemeente Lochem.

Participatie/meedoen

Kunnen deze organisaties een rol spelen in de opvanglocatie:  buurtvereniging, geloofsgemeenschappen, Welzijn Lochem, sportverenigingen, culturele instellingen?

De gemeente vraagt het COA stichting welzijn lochem en haar netwerk in te zetten voor de integratie in de samenleving.

Kunnen naast ondernemers ook particulieren betrokken worden bij een plan om overlast te voorkomen?

Met ondernemers wordt een plan gemaakt om overlast voor bedrijfsmatige activiteiten te voorkomen. Bureau Beke heeft bij omwonenden en belanghebbenden geïnventariseerd en vertaald naar beheersmaartregelen. Deze zijn opgenomen in dit document.

Hoe worden de omwonenden op de hoogte gehouden van nieuwe ontwikkelingen?

Omwonenden worden door de gemeente of door het COA geïnformeerd over ontwikkelingen. Geïnteresseerden buiten het gebied van de omwonenden kunnen zich aanmelden voor de nieuwsbrief via de website van de gemeente Lochem op de pagina Opvanglocatie Ampsenseweg.

Samenwerken met partners

Zijn er mogelijkheden voor samenwerking met (initiatieven voor) Oekraïense ontheemden?

De gemeente vindt het belangrijk dat initaiteven die het meedoen van nieuwkomers bevorderen worden gestimuleerd. De gemeente  vraagt COA om Welzijn Lochem hierin een actieve rol te geven.

Kunnen bewoners van de opvanglocatie vrijwilligerswerk doen bij de Sterrenwacht en Lions Lochem Helpt?

De gemeente vraagt het COA en Stichting Welzijn Lochem samenwerking met deze organisaties te onderzoeken.

Hoe gaat het COA ervoor zorgen dat de Sterrenwacht veilig open kan blijven en dat zij niet te maken krijgen met lichtvervuiling? Kan er een andere ingang komen?

COA en de Sterrenwacht maken afspraken over de bereikbaarheid, veiligheid van bezoekers en het voorkomen van lichtvervuiling.