Op 27 en 28 maart hield verkenner Henk Gossink verkennende gesprekken met de politieke partijen in Lochem. Tijdens een extra raadsvergadering op donderdag 2 april presenteert de verkenner zijn bevindingen én zijn advies voor het vervolgproces.

Henk Gossink blikt terug op prettige gesprekken met de zeven partijen: “De opdracht om in een week te komen tot een advies was een mooie uitdaging. Het heeft enorm geholpen dat alle partijen op korte termijn tijd hebben gemaakt om me te spreken. Alle gesprekken heb ik ervaren als open en constructief”. Op basis van deze gesprekken heeft de verkenner een verslag opgesteld aan de gemeenteraad. In dit verslag besteedt de verkenner ook aandacht aan het vervolgproces richting een coalitie door een advies mee te geven aan de gemeenteraad. Dit advies is mede tot stand gekomen op basis van de opdracht die is vastgesteld tijdens het duidingsdebat op dinsdag 24 maart.

Extra raadsvergadering op 2 april

Nu de verkenner zijn opdracht heeft afgerond ligt het initiatief weer bij de gemeenteraad. Op 2 april volgt een extra raadsvergadering waarin de verkenner het verslag aanbiedt en presenteert aan de gemeenteraad. Ook heeft de gemeenteraad de mogelijkheid om vragen te stellen aan de verkenner over zijn bevindingen. Tot slot bespreekt de gemeenteraad de mogelijke vervolgstappen richting een coalitie voor de bestuursperiode 2026 – 2030.

Meer informatie op de website van de gemeenteraad

De agenda van de extra raadsvergadering is te vinden op www.lochem.nl/gemeenteraad. Op deze website vindt u ook de volledige agenda van de gemeenteraad en de (contact)gegevens van de raadsleden. Bij aanvang van de raadsvergadering vindt u hier ook het verslag van de verkenner.

Deel dit artikel