Afgelopen vrijdag vond er in de St. Josephkerk in Lochem een herdenkingsbijeenkomst plaats, waarbij werd stilgestaan bij de oorlog in Oekraïne. Deze oorlog duurt nu al 1 jaar.

Foto Arjan Gotink

De herdenking was grotendeels georganiseerd door de Oekrainers in onze gemeente. Burgemeester Sebastiaan van ’t Erve hield een toespraak die vertaald werd door een tolk. Hij bedankte de gastgezinnen uit onze gemeente, vrijwilligers en professionele hulpverleners voor hun inzet. Het zingen van het Oekraïense volkslied en het aansteken van kaarsen was indrukwekkend om te zien. Ook de film waarin verschillende Oekrainers de inwoners van onze gemeente met warme woorden bedanken voor hun hulp en opvang, maakte indruk.

Deze film ziet u op het YouTube-kanaal van de gemeente Lochem.

Livestream

Op verzoek van de Oekraïners was er een livestream op YouTube, deze kunt u ook terugkijken. Zo konden familie en bekenden in Oekraïne de herdenking ook volgen. Op de livestream zijn de vertalingen niet te zien. Via deze presentatie in pdf (pdf, 917 KB)  ziet u enkele vertalingen en het programma.

Deel dit artikel